• Obniżka

Mądrość serca - Jack Kornfield

49,90 zł
39,92 zł Zniżka 20%
Brutto Wysyłka w 24h

Niezastąpiony poradnik o tym, jak pogodzić rozwój duchowy i techniki medytacji z zachodnim stylem życia. Pozycja idealna dla osób poszukujących duchowej równowagi oraz wewnętrznego spokoju.

Prawdopodobnie najważniejsza książka o medytacji, procesie wewnętrznej transformacji oraz integracji duchowej praktyki z zachodnim stylem życia, jaką do tej pory napisano.

Ilość

Mądrość serca wyszła spod pióra wytrawnego nauczyciela duchowego, psychologa i mistrza medytacji o międzynarodowej renomie. Jack Kornfield omawia kolejno wszystkie najistotniejsze wyzwania i problemy życia duchowego we współczesnym świecie. W tej mądrej, ciepłej i inspirującej książce porusza szeroki zakres najistotniejszych zagadnień, łącznie z tymi, które w literaturze przedmiotu podejmuje się bardzo rzadko. Jest ona odpowiedzią na potrzeby współczesnych poszukujących, zarówno początkujących, jak i zaawansowanych: od współczucia i uzależnień, przez uzdrawianie psychiki i emocji oraz rozwiązywanie problemów dotyczących związków i seksualności, po tworzenie prostoty i równowagi we wszystkich dziedzinach życia.

Autor, jak każdy prawdziwy przyjaciel na ścieżce, udziela praktycznych porad oraz prezentuje techniki, medytacje kierowane, przykłady z życia wzięte, koany i inne skarby mądrości, prostujące drogę przez świat. Pozwala spojrzeć na trudności jako ukryte klejnoty, uzdrowić serce, ciało i umysł oraz rozpoznać i pokonać wewnętrzne demony. Radzi, jak utrzymywać zdrowe relacje z nauczycielem. Porusza również takie zagadnienia, jak rozpuszczanie jaźni, odkrywanie prawdziwego ja oraz dojrzałość duchowa i oświecenie.

Lektura ta prawdziwie porusza serce i przypomina o obietnicach kryjących się w medytacji i życiu duchowym: rozkwicie wewnętrznego pokoju, pełni i zrozumienia, a przede wszystkim – osiągnięciu szczęścia całkowicie niezależnego od okoliczności zewnętrznych. Pomaga prowadzić głębsze i bardziej satysfakcjonujące życie.

Prawdopodobnie najważniejsza książka o medytacji, procesie wewnętrznej transformacji oraz integracji duchowej praktyki z zachodnim stylem życia, jaką do tej pory napisano.

Recenzja portalu Wellnessday.eu
Gdy zobaczyliśmy książkę o tytule "Mądrość Serca", od razu zapragnęliśmy ją przeczytać. Coraz więcej jest publikacji na temat ogromnej roli jaką odgrywa serce i wreszcie, po latach wznoszenia na piedestał funkcji mózgu, zaczyna się doceniać serce jako coś więcej, niż pompę ssąco-tłoczącą (pisaliśmy o tym chociażby tutaj: http://wellnessday.eu/rozwoj/emocje/1799-stan-koherencji-serca-jak-synchronizowac-serce.html .
Jednakże w książce Jacka Kornfielda wcale tak wiele o sercu nie ma, a przynajmniej nie w sposób bezpośredni - serce jest niejako cały czas w domyśle, jako nasz przewodnik, miejsce czystej miłości, najpiękniejszy ogród człowieka. Dlatego znacznie bardziej adekwatny do treści jest podtytuł książki: "Praktyka buddyjska w świecie zachodnim" - tak o tym zdecydowanie jest ta pozycja. Jakże bowiem łatwe wydaje się porzucenie wszystkiego i praktykowanie duchowości tysiące kilometrów od domu rodzinnego w odizolowanym od cywilizacji klasztorze. Niestety nasza codzienność to wyzwania, radości, smutki, rozmaite emocje i całe spektrum relacji.

Autor fantastycznie przeprowadza nas przez proces wdrażania praktyki medytacji, wyciszenia i uważności w naszym codziennym, pełnym technologii, spotkań rodzinnych i napięć w pracy życiu. Zdecydowanie bardzo potrzebna książka! Autor wielokrotnie podkreśla, że rozwój duchowy to NIE JEST zaprzeczanie emocjom, rzeczywistości, czy uciekanie od problemów jakie napotykamy w życiu. I to jest fantastyczne, ponieważ w tego rodzaju duchowości może odnaleźć się zarówno pracownik banku, młoda mama, świeżo upieczone małżeństwo czy rozwódka z dwójką dzieci. Dzięki tej pozycji rozumiemy, że praktyka wyciszenia umysłu czy uzdrowienia serca i umysłu jest dostępna dla każdego człowieka, niezależnie od jego pracy, statusu finansowego czy pozycji w rodzinie. Wystarczy zainteresować się, chcieć i.... stosować :) Z wielu dróg rozwoju duchowego możemy wybrać tę, która nam najbardziej odpowiada i regularnie ją stosować - przy czym, dzięki lekturze książki dowiemy się jak sobie radzić ze zwątpieniem, zniechęceniem czy złością. Poznamy także proste przykłady technik medytacyjnych, np. Medytacja na rozwijanie w sobie prostoty i otwartości, medytacja przekształcenia smutku we współczucie (bardzo ważne!), czy medytacja wybaczania.

Obszerna pozycja, uwzględniająca różne aspekty procesu rozwoju duchowego - ćwiczenia, zagrożenia, odnajdywanie się w społecznościach, przynależność do grup czy relacje z nauczycielami rozwoju duchowego. Jeżeli chcielibyście zrobić coś w kierunku rozwoju duchowego i nie wiecie od czego zacząć - to jest całkiem dobra pozycja na start! :)

Podtytuł: Praktyka buddyjska w świecie zachodnim
Oprawa: twarda
Liczba stron: 448
Format: 16.5 x 23.5 cm
Rok wydania: 2017
ISBN: 978-83-65170-59-0
Tłumaczenie: Maciej Lorenc
Tytuł oryginału: A Path with Heart: A Guide Through the Perils and Promises of Spiritual Life

Zobacz także